Close Menu
 
корпоративна
відповідальність

Чи можна у сучасному технологічному світі вести на 100 відсотків екологічний спосіб життя? Навряд хтось може впевнено відповісти «так» на це питання. Але ми певні в одному – зміни потрібно починати з себе. Тож до сталої програми ЦУМ залучено колектив співробітників універмагу. Поступово еко-практика розповсюдиться на усі робочі процеси та пов’язані з ними повсякденні дії. Наразі корпоративна відповідальність ЦУМ розвивається у наступних категоріях:

Заощадження енергетичных ресурсів
  • Запроваджено графік вимкнення електроустаткування задля дотримання встановленої граничної величини споживання електричної потужності;
  • Переведення систем вентиляції з неперервної роботи на графік зниження продуктивності чи вимикання у нічний час;
  • Переведення електричних теплових завіс вхідних груп з автоматичного режиму роботи на ручний, вмикання за необхідності;
  • Переведення загального робочого освітлення торгівельної зони на графік дімірування чи вимкнення у нічний час;
  • Зменшення кількості працюючих теплових насосів, запровадження гнучкого графіку їх роботи;
Робота з відходами

Наразі відходи і вторинна сировина сортуються на 7 категорій: алюміній, папір, скло, рослинні відходи, пластикові пляшки, інший пластик, інше.

Мінімізація відходів. Скоротити загальну кількість сміття – наступний та винятково необхідний крок в реалізації сталої програми ЦУМ. З цією метою будуть виконані наступні дії:

  • Персональні сміттєві баки офісних працівників буде замінено на спільні баки з окремими категоріями відходів;
  • ЦУМ відмовиться від закупівлі одноразового пластикового посуду для їдальні та пластикових стаканів для кулерів. Натомість, усі співробітники отримають посуд багаторазового використання;
  • Проведення освітніх заходів, лекцій та зустрічей для підвищення рівня еко-свідомості та відповідальності.
Сортування сміття. З 2016 року розподіленням сміття займалися сортувальники – після цього відходи передавалися на вторинну переробку. З 2020 року до сортування сміття долучилися працівники офісу і торгівельних зон
Відповідальне ставлення до паперу

Наразі обмін документами між контрагентами і ЦУМ здійснюється в електронному вигляді, що скорочує використання паперу.

В компанії впроваджено систему, що дозволяє друкування лише за наявності підтвердження користувача. Таким чином, вдалося скоротити кількість неконтрольованого використання паперу.

Папір, що використовується для внутрішньої документації, має сертифікацію PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification чи Пан-Європейська Рада Лісової Сертифікації – рада, що визначає стандарти схем національної чи міжнародної сертифікації в сфері лісовпорядкування). В 2020 році планується перехід на використання переробленого паперу від українського виробника.

Пакувальні пакети ЦУМ виготовляються з матеріалів, що мають сертифікацію FSC (Forest Stewardship Council чи Лісова наглядова рада – неприбуткова організація, яка оцінює підприємства лісового господарства і їх відповідність міжнародним стандартам).

За минулий рік кількість використання електроенергії було знижено на 13% – 7 954 213,53 кВт за 2019 рік у порівнянні з 9 110 673,13 кВт за 2018 рік. Дана цифра є не остаточною метою, а лише результативним етапом на шляху до більш раціонального використання енергії.
Open Sidebar